Close

Списъкът на победителите в Game Awards 2015


Пристигнаха вторите годишни награди за игри. По време на тазгодишното шоу организаторите ще раздадат над 20 награди на разработчици и членове на игралната общност.

Повечето от номинираните и победителите бяха определени от жури от няколко десетки журналисти. Както е отбелязано по-долу, шест награди се уреждат с гласове на фенове.

Ето победителя за всяка награда. Ще обновяваме списъка по време на церемонията, когато бъдат обявени повече победители.

Игра на годината
  • Кръвни (FromSoftware / Sony Computer Entertainment)
  • Fallout 4 (Bethesda Game Studios / Bethesda Softworks)
  • Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (Kojima Productions / Konami)
  • Създател на Супер Марио (Nintendo)
  • The Witcher 3: Wild Hunt (CD Projekt Red / Warner Bros Interactive Entertainment) -ПОБЕДИТЕЛ
Разработчик на годината
  • Bethesda Game Studios
  • CD Projekt Red -ПОБЕДИТЕЛ
  • FromSoftware
  • Kojima Productions
  • Nintendo
Най-добрата независима игра
  • Axiom Verge (Том Хап)
  • Нейната история (Сам Барлоу)
  • Ori and the Blind Forest (Moon Studios)
  • Ракетна лига (Psyonix) -ПОБЕДИТЕЛ
  • Undertale (tobyfox)
Най-добрата мобилна / ръчна игра
  • Downwell (Moppin / Devolver Digital)
  • Fallout Shelter (Bethesda Game Studios | Behavior Interactive / Bethesda Softworks)
  • Лара Крофт GO (Square Enix Монреал / Square Enix) -ПОБЕДИТЕЛ
  • Monster Hunter 4: Ultimate (Capcom)
  • Pac-Man 256 (Hipster Whale / Bandai Namco Entertainment)
Най-добър разказ
  • Нейната история (Сам Барлоу) -ПОБЕДИТЕЛ
  • Животът е странен (DONTNOD Развлечения / Square Enix)
  • Приказки от границата (TellTale Games)
  • The Witcher 3: Wild Hunt (CD Projekt Red / Warner Bros Interactive Entertainment)
  • До зори (Supermassive Games / Sony Computer Entertainment)
Най-добра художествена режисура
  • Батман: Arkham Knight (Rocksteady Studios / Warner Bros Interactive Entertainment)
  • Bloodborne (FromSoftware / Sony Computer Entertainment)
  • Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (Kojima Productions / Konami)
  • Ori and the Blind Forest (Moon Studios / Microsoft Studios) -ПОБЕДИТЕЛ
  • The Witcher 3: Wild Hunt (CD Projekt Red / Warner Bros Interactive Entertainment)
Най-добър резултат / саундтрак
  • Fallout 4 (Bethesda Game Studios / Bethesda Softworks)
  • Halo 5: Guardians (343 Industries / Microsoft Studios)
  • Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (Kojima Productions / Konami) -ПОБЕДИТЕЛ
  • Ori and the Blind Forest (Moon Studios / Microsoft Studios)
  • The Witcher 3: Wild Hunt (CD Projekt Red / Warner Bros Interactive Entertainment)
Най-доброто представяне
  • Ашли Бърч като Chloe Price (Life is Strange)
  • Камила Лудингтън като Лара Крофт (Rise of the Tomb Raider)
  • Дъг Кокъл като Гералт (Вещицата 3: Див лов)
  • Марк Хамил като Жокера (Батман: Аркхам Найт)
  • Вива Зайферт (Нейната история) -ПОБЕДИТЕЛ
Награда за игри за промяна
  • Кибела (Нина Фрийман)
  • Нейната история (Сам Барлоу)
  • Животът е странен (DONTNOD Entertainment / Square Enix) -ПОБЕДИТЕЛ
  • Залез (Tale of Tales)
  • Undertale (tobyfox)
Най-добрият стрелец
  • Call of Duty: Black Ops 3 (Treyarch / Activision)
  • Destiny: The Taken King (Bungie / Activision)
  • Halo 5: Guardians (343 Industries / Microsoft Studios)
  • Splatoon (Nintendo) -ПОБЕДИТЕЛ
  • Star Wars Battlefront (DICE / Electronic Arts)
Най-добрата екшън / приключенска игра
  • Assassin ’ s Creed Syndicate (Ubisoft Квебек / Ubisoft)
  • Батман: Аркхам Найт (Rocksteady Studios / Warner Bros Interactive Entertainment)
  • Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (Kojima Productions / Konami) -ПОБЕДИТЕЛ
  • Ori and the Blind Forest (Moon Studios / Microsoft Studios)
  • Възходът на нашественика на гробници (Crystal Dynamics / Microsoft Studios)
Най-добра ролева игра
  • Bloodborne (FromSoftware / Sony Computer Entertainment)
  • Fallout 4 (Bethesda Game Studios / Bethesda Softworks)
  • Стълбове на вечността (Obsidian Entertainment / Paradox Interactive)
  • The Witcher 3: Wild Hunt (CD Projekt Red / Warner Bros Interactive Entertainment) -ПОБЕДИТЕЛ
  • Undertale (tobyfox)
Най-добрата бойна игра
  • Guilty Gear Xrd –SIGN– (Arc System Works / Aksys Games)
  • Mortal Kombat X (NetherRealm Studios / Warner Bros Interactive Entertainment) -ПОБЕДИТЕЛ
  • Възходът на въплътените (Bandai Namco Entertainment)
  • Rising Thunder (Radiant Entertainment)
Най-добра семейна игра
  • Disney Infinity 3.0 (Avalanche Studios / Disney Interactive Studios)
  • LEGO Dimensions (Приказки за пътешественици / Интерактивно забавление на Warner Bros)
  • Skylanders: SuperChargers (Vicarious Visions | Beenox Studios / Activision)
  • Splatoon (Nintendo)
  • Super Mario Maker (Nintendo) -ПОБЕДИТЕЛ
Най-добра спортна / състезателна игра
  • FIFA 16 (EA Канада / Electronic Arts)
  • Forza Motorsport 6 (Turn 10 Studios / Microsoft Studios)
  • NBA 2K16 (визуални концепции / 2K спорт)
  • Pro Evolution Soccer 2016 (PES Productions / Konami)
  • Ракетна лига (Psyonix) -ПОБЕДИТЕЛ
Най-добър мултиплейър
  • Call of Duty: Black Ops 3 (Treyarch / Activision)
  • Съдбата: Взетият крал (Bungie / Activision)
  • Halo 5: Guardians (343 Industries / Microsoft Studios)
  • Ракетна лига (Psyonix)
  • Splatoon (Nintendo) -ПОБЕДИТЕЛ
Най-очакваната игра*
  • Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games / Sony Computer Entertainment)
  • No Man ’ s Sky (Hello Games) -ПОБЕДИТЕЛ
  • Quantum Break (Remedy Entertainment / Microsoft Studios)
  • Последният пазител (GenDesign / Sony Computer Entertainment)
  • Uncharted 4: A Thief ’ s End (Naughty Dog / Sony Computer Entertainment)
eSports Играч на годината*
  • Кени “ КениС ” Schrub (Counter-Strike Global Offensive / Team EnVyUs) -ПОБЕДИТЕЛ
  • Лий “ Faker ” Sang-hyeok (League of Legends / SK Telecom T1)
  • Olof “ olofmeister ” Kajbjer (Counter-Strike Global Offensive / Fnatic)
  • Петър “ ppd ” Dager (Dota 2 / Зли гении)
  • Syed Sumail “ Suma1L ” Хасан (Dota 2 / Зли гении)
eSports Екип на годината*
  • Злите гении
  • Fnatic
  • Оптични игри -ПОБЕДИТЕЛ
  • SK Telecom T1
  • Екип SoloMid
eSports Игра на годината*
  • Call of Duty: Advanced Warfare (Sledgehammer Games / Activision)
  • Counter-Strike: Global Offensive (Valve) -ПОБЕДИТЕЛ
  • Dota 2 (Клапан)
  • Hearthstone (Blizzard Entertainment)
  • League of Legends (Riot Games)
Актуален геймър*
  • Общо бисквити
  • Кристофър “ МонтеКристо ” Миклес
  • Грег Милър -ПОБЕДИТЕЛ
  • Маркиплиър
  • PewDiePie
Най-доброто създаване на фенове*
  • GTA V - Цели (Hoodoo Operator)
  • Реална GTA (Коридор Цифров)
  • Портални истории: Мел (Prism Studios) -ПОБЕДИТЕЛ
  • Super Mario Maker e-Reader Levels (Baddboy78 / theycallmeshaky)
  • Twitch играе Dark Souls (Общност на Twitch)
* - Определя се чрез гласуване от фенове.